Filmy choroba psychiczna, nagość, satyra

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, nagość, satyra. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Friedrich W. Murnau kręci swego "Nosferatu" na planie w Europie Wschodniej. Reżyser chce zrealizować najbardziej realistyczny film wszechczasów. Do roli tytułowej zatrudnia więc prawdziwego wampira, Maxa Schrecka. Dziwne zachowanie Schrecka tłumaczy swej ekipie nowatorskim podejściem aktora do zawodu - jest to aktor, który uczył się u samego Stanisławskiego. Jeśli Schreck stworzy postać na miarę pragnień Murnau′a i powściągnie swe wysoce niestosowne żądze do zakończenia produkcji, jako zapłatę otrzyma dostęp do szyi gwiazdy filmu, Grety. Wkrótce staje się jednak jasne, że Schreck nie ma ochoty lub nie jest w stanie powstrzymać żądzy krwi.
Uroda Madeline Ashton, gwiazdy show-biznesu, więdnie równie szybko jak jej kariera. Jej rywalką jest dawna przyjaciółka Helen Sharp. Niegdyś nieśmiała i zakompleksiona, dziś jest słynną z piękności pisarką. Obie rywalizują o miłość utalentowanego chirurga plastycznego dr Ernesta Menville'a. Ernest był kiedyś zaręczony z Helen, ale ostatecznie poślubił Madeline. Broniąc się przed kobietami ucieka najpierw w alkoholizm, potem w śmierć, która jednak wcale nie jest wybawieniem. Dwie kobiety, które kochał, przemieniły się w demony.

Gracz

6,9
Adaptacja powieści Michaela Tolkina. Tim Robbins gra intryganckiego, opanowanego żądzą władzy menedżera, który dla kariery nie wzdraga się nawet przed popełnieniem morderstwa na lubianym koledze.


Idioci

6,9
Jeden z nielicznych filmów, które zostały zrealizowany przy zachowaniu chyba wszystkich punktów manifestu Dogma 95. Ujęcia w nim kręcone są "z ręki", a całość sprawia wrażenie dokumentu. Naturalizm prezentowanych obrazów jest głównym znakiem rozpoznawczym tej opowieści o ludziach udających idiotów i tym samym testujących tolerancję współczesnego świata.
Jest maj roku 1968, w Paryżu piętrzą się barykady, ale do domostwa Milou na wsi, docierają ledwie słabe echa studenckiej rewolty. 60-letni gospodarz, opłakujący śmierć matki. Nieboszczki ciągle nie można pochować, gdyż strajkują miejscowi grabarze.

Oni

6,6
Akcja filmu rozgrywa się w szkole średniej w fikcyjnym mieście Herrington, umiejscowionym w stanie Ohio. Szkoła, jak wiele dzisiaj, wysłużona, zaniedbana, borykająca się z brakiem środków na pomoce naukowe, komputery i wycieczki. Gronu pedagogicznemu też już by się przydał zastrzyk świeżej krwi. Dziewczęta i chłopcy w wieku dojrzewania, burzy hormonów, podrywają, wymieniają pierwsze pocałunki i trochę dokazują: sprzeciwiają się rodzicom, wojują z nauczycielami. I oto uczniowie i uczennice liceum Herrington będą musieli stawić czoła faktom, o jakich nie śniło im się w najkoszmarniejszych snach...
Nowy Jork, rok 1985. Świat ogarnięty jest strachem i paranoją. Ludzie, którzy kiedyś nosili maski, by walczyć z przestępczością, teraz są pozbawionymi praw banitami, ukrywającymi swoją tożsamość. Jedynie nieliczni pracują dla ludzkości, pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia, w tajemniczych okolicznościach, ginie Komediant, jeden z najbardziej znanych superbohaterów, wypchnięty z 30 piętra swojego apartamentu. Rorschach, jego dawny kompan, rozpoczyna śledztwo. Jest przekonany, że jego śmierć nie była przypadkowa. Podejrzewa, że ktoś pozbywa się bohaterów, a jego pierwszym celem był właśnie Komediant. Zamierza przestrzec członków grupy, którzy kiedyś walczyli u jego boku...
Perypetie policjantów pracujących na 13 posterunku. Są oni niezdarni i pechowi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…