Filmy zdrada, film czarno-biały, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, film czarno-biały, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Magda Nieczajówna chce odmienić swój los. Jako córka rzeźnika nie ma najlepszych perspektyw; aby dać sobie szansę, wybiera aktorstwo. Debiutuje teatrze Złota Maska, lecz jej wyboru nie akceptuje ojciec, który wyrzuca ją z domu. Dzięki talentowi kobieta szybko odnosi sukces, staje się sławna, wychodzi za mąż za hrabiego Ksawerego Rudnickiego. Życiowy partner okazuje się bawidamkiem, któremu zależało na pieniądzach żony, chroniących go przed bankructwem. Magda nie godząc się na taki los, opuszcza rezydencję hrabiego. Po raz kolejny rozpoczyna poszukiwania bezpiecznej przystani…
Rok 1946. Na ziemiach wyzwolonych po lasach ukrywają się „bandy” NSZ. Oficer UB, kapitan Morwa, otrzymuje rozkaz zlikwidowania takiego oddziału, który działa w Pieninach. Okazuje się, że w oddziale Morwy „zagnieździł się kret”, tajemniczy „Student”, który donosi „bandytom” o każdym posunięciu kapitana…
Pascal (Lino Ventura) sprzedawca gazet, pewnego dnia siedząc na brzegu Sekwany, widzi tonącego nieznajomego i ratuje mu życie.


Dwie francuskie wioski, Longueverne i Velrans od pokoleń są w stanie wojny. Konflikt ten jednak nie dotyczy dorosłych mieszkańców, a młodych uczniów. Między dwiema szkolnymi armiami toczą się nieustanne konflikty. Gdy przywódca armii Longueverne gubi guzik i zostaje za to ukarany przez ojca, wpada na genialną myśl, jak zdobyć przewagę nad Velrans. Uczniowie idą do kolejnej walki bez ubrań...
Elinor „Swifty” Forbes i jej młodsza siostra Marjory są beztroskimi córkami bogatego J.D. Forbesa. Jednak wszystko ma swój kres.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Sierżant Milczek odkrywa miejsce, gdzie ukrywa się szejk Abdullah, słynny ze swego okrucieństwa wobec „niewiernych” i dużego upodobania do grabieży przejeżdżających w okolicy karawan. Młody Polak nie jest wystarczająco ostrożny i zostaje schwytany. Jego przyszłość nie rysuje się w jasnych barwach – szejk chce go zabić. Milczek ma jeszcze cień nadziei, ponieważ coraz większą sympatię okazuje mu żona rozbójnika, Dżemila.
Bohaterem filmu jest mężczyzna czterdziestoletni, który usiłuje dokonać rozrachunku z dotychczasowych osiągnięć i porażek. Po wyjściu ze szpitala robi bilans swego dotychczasowego życia. Monolog wewnętrzny to jego spowiedź przed samym sobą. Wprawdzie udało mu się przeżyć obóz koncentracyjny, ale nie odniósł żadnych zawodowych sukcesów. Życie osobiste też nie układało się najlepiej, gdyż żona go zdradzała, a on nie pozostawał jej dłużny. W końcu małżonka go opuszcza, ale następnego dnia prosi w liście o przebaczenie. Czy jego schorowane serce wytrzyma takie skrajne emocje?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…