Filmy na podstawie powieści, nastolatka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, nastolatka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia osadzona we wczesnych latach 1900 opowiada o życiowych zmaganiach Afroamerykanki mieszkającej na południu. Jest to odważne, nowe podejście do ukochanego klasyka autorstwa Alice Walker.
Ewa jest wesołą nastolatką. Kiedy jej ojciec musi jechać na rok do Chin, dziewczyna zostaje oddana pod opiekę państwa Szymbartów. Jednak pani domu tyranizuje domowników i gościa do tego stopnia, że Ewa ucieka. Szczęśliwie znajduje schronienie w domu malarza Jerzego Zawidzkiego i jego matki.
Do ostatniej kości to opowieść o pierwszej miłości między Maren (Taylor Russell), młodą kobietą, uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee (Timothée Chalamet), porywczym wyrzutkiem i włóczęgą. W czasie wspólnej odysei na dystansie tysiąca mil poznają boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana. Pomimo wysiłków nie mogą jednak uciec od tragicznej przeszłości. Ostatecznie będą musieli zdecydować, czy ich uczucie jest w stanie pokonać ich odmienność.


Bambi 2

6,9
W kontynuacji klasycznej opowieści wrócimy do lasu, by śledzić losy Bambiego, Tuptusia, Sowy, Kwiatka i Felinki. Zobacz, jak Bambi ponownie spotyka się ze swoim ojcem. Wielki Książe Lasu musi teraz samodzielnie zająć się wychowaniem syna. Jednak podczas tej ekscytującej przygody dumny rodzic odkryje, że sam może wiele nauczyć się od swojego odważnego dziecka. Niezniszczalne więzi rodzinne i wielka moc przyjaźni - to i jeszcze więcej znajdziesz w tej zapadającej w pamięć opowieści o dojrzewaniu, którą pokochają całe rodziny.
Młoda kobieta walcząca z uzależnieniem wchodzi w posiadanie starożytnego zagadkowego pudełka, nieświadoma, że ​​jego celem jest przywołanie Cenobitów — grupy sadystycznych nadprzyrodzonych istot z innego wymiaru. Jest to remake klasycznego horroru z 1987 roku o tym samym tytule, autorstwa Clive'a Barkera.

ESD

6,8
Wielodzietna rodzina Borejków musi przejść trudną próbę. Mama zostaje w wieczór sylwestrowy zabrana do szpitala, tata i jego cztery córki muszą sobie jakoś z tym poradzić. Jedna z córek, Ida, jednocześnie prowadzi doświadczenie społeczne: zakłada grupę ESD (Eksperymentalnych Sygnałów Dobra) w celu uszczęśliwiania ludzkości.
Kobieta z klasy robotniczej jest gotowa zrobić wszystko, aby zapewnić swojej córce świetlaną przyszłość.
Judyta po rozwodzie na nowo ułożyła sobie życie. Z wzajemnością kocha Adama. W redakcji, gdzie pracuje, awansowała. Jej córka Tosia niedługo będzie pełnoletnia i przyszłość zapowiada się pięknie. Gdy wszystko wskazuje na to, że będzie jak w bajce, następuje niespodziewany zwrot akcji. Adam musi służbowo wyjechać na pół roku do USA. Obiecuje kochać, dzwonić, pisać i nie oglądać się za innymi kobietami.
Dania, druga połowa XIX wieku, jedno z tysięcy podobnych wielodzietnych, rządzonych twardą męską ręką gospodarstw rolnych, w których kobiety istnieją nade wszystko po to, żeby rodzić dzieci, zajmować się domem i – jeśli tylko nie rodzą dzieci i nie zajmują się domem – pracować na utrzymanie rodziny. Czternastoletnia Lise jest najstarszą córką Andersa oraz Anny, i powinien czekać ją los wszystkich innych dziewczyn w jej wieku, a jednak dzięki uporczywości jej matki dziewczyna wyczekuje z niecierpliwością wyjazdu do szkoły z internatem, gdzie będzie zawalczy o inną przyszłość dla siebie. Nadchodząca doba odmieni całe jej życie.
Pewnego pięknego dnia lustro w pokoju Kokoro zaczyna błyszczeć. Gdy tylko młoda dziewczyna go dotknie, trafia do potężnego, cudownego zamku wypełnionego krętymi schodami, czujnymi portretami i migoczącymi żyrandolami. W nowym sanktuarium staje przed zestawem wskazówek prowadzących do ukrytego pokoju, w którym życzenie jej zostanie spełnione. Ma rok, aby tego dokonać i tym samym spełnić swoje marzenie. Ale Kokoro nie jest sama: sześcioro innych nastolatków ma ten sam cel co ona.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…